Dni Otwarte Szkół już za nami.

W dniach 26 -27 marca 2019r., przyszli absolwenci naszej szkoły brali udział w działaniach z zakresu zawodoznastwa czyli w Dniach Otwartych raciborskich szkół. Każdy uczeń miał możliwość zobaczenia i poznania trzech szkół, zgodnie ze swoimi preferencjami. W zwartej grupie przemierzali Racibórz i poznawali również ulice, zabudowania i inne ciekawe miejsca. Celem spaceru była zawsze konkretna szkoła. Z rozmów z uczniami po zwiedzeniu szkół wynika, że ten sposób działań zawodoznawczych jest pomocny w wyborze szkoły, które czasem budzą sympatię, a czasem antypatię. Szkoły postarały się, aby zachęcić młodszych kolegów do wstąpienia w ich szeregi. Pamiętajcie proszę, że wygląd szkoły i pomieszczeń to rzecz drugorzędna.

Kolejnym działaniem zawodoznawczym będą Targi Edukacyjne w szkole w Pietrowicach Wielkich,25 kwietnia o godz. 17.00, na które już dzisiaj serdecznie zapraszam młodzież wraz z rodzicami.

Pedagog szkolny, Dorota Olbrich