Festiwal Nauki

14 czerwca odbył się szkolny festiwal nauki, w ramach którego przedstawiono efekty projektów gimnazjalnych. Festiwal o charakterze interdyscyplinarnym łączył wiele dziedzin wiedzy. W czasie trwania całodniowego wydarzenia można było zobaczyć efekty następujących projektów uczniowskich: Doświadczenia fizyczne z wykorzystaniem butelek PET; Przetwarzanie butelek PET; Elementy eksperymentu uczniowskiego w oparciu o materiały i przedmioty codziennego użytku; Chemia w kuchni; Kostka Rubika i liczba „pi”; Piłka ręczna – moja pasja, moje życie; Tajemnice psychiki człowieka – choroby i zaburzenia psychiczne; Zdrowe jest piękne; Przestrzeń dźwiękowa gminy Pietrowice Wielkie; Magia Wszechświata; II Wojna Światowa – oczami świadków; Polska Marynarka Wojenna podczas II Wojny Światowej.

Podczas projektu można było także podziwiać stoisko z robotami zbudowanymi w technice Lego, a także ciekawe urządzenia elektroniczne wykonane przez absolwenta pietrowickiego gimnazjum, a obecnie ucznia Technikum Elektrycznego w Raciborzu.

Honorowymi gośćmi festiwalu byli nauczyciele z zaprzyjaźnionej szkoły z czeskiego Krawarza.

Zobacz więcej zdjęć                Zobacz film