Łowcy Cząstek Promieniowania Kosmicznego

Weź udział w wyjątkowym międzynarodowym  projekcie naukowym. Zainstaluj na swoim smartfonie aplikację CREDO detektor i dołącz do naszej szkolnej drużyny morcikteam.  Za pomocą swojego smartfonu będziesz mógł rejestrować cząstki promenowania kosmicznego. Twój smartfon będzie  współtworzyć największy na świecie detektor promieniowania kosmicznego. Projekt ma także charakter konkursu. Każdy uczestnik i jego drużyna  bierze udział w rankingu zliczonych cząstek. Co roku na zakończenie edycji konkursu, odbywa się w Krakowie uroczysta sesja naukowa, na którą zapraszane są szkoły prowadzące w ilości „złapanych” cząstek. Organizatorem projektu jest Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauki i Uniwersytet Jagielloński.
W zeszłym roku szkolnym nasza drużyna morcikteam zajęła III miejsce w kraju.
Z wszelkimi pytaniami odnośnie projektu można się zgłaszać do opiekuna zespołu Jana Tokara.

Zobacz stronę projektu       Zobacz regulamin projektu