Nasi japońscy koledzy z Nagoi

Ponad rok temu nasza szkoła w ramach projektu English Teaching pt. „International Map of Friendship” korespondencyjnie współpracowała z wieloma szkołami na świecie. Uczniowie wymieniali się pocztą elektroniczną, listami tradycyjnymi oraz wysyłali ręcznie robione kartki okazjonalne. W związku z dużą chęcią współpracy nauczycieli języka angielskiego w Japonii i naszej szkole,Pani Amandy Smith i Pani Anny Przysiężniuk, współpraca ta również ma miejsce w tym roku szkolnym. Wszyscy uczniowie klasy językowej IA oraz kilka osób z klasy IIB i klasy IIA biorą udział w wymianie tradycyjnej poczty ze swoimi japońskimi rówieśnikami. Uczniowie piszą o swoich zainteresowaniach, pasjach, sposobie spędzania wolnego czasu oraz różnicach kulturowych. Ostatnia kartka dotyczyła zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Piękne, ręcznie robione kartki są już w drodze do Japonii a My z niecierpliwością czekamy na kolejną styczniową paczkę z życzeniami noworocznymi.
  Anna Przysiężniuk