Targi Edukacyjne

19 marca odbyły się w naszej szkole targi edukacyjne, podczas których nasi uczniowie mogli zapoznać  się z bogatą ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z powiatu raciborskiego oraz z Głubczyc. W targach uczestniczyły takie szkoły jak: Gastronomik, Budowlanka, Ekonomik, Mechanik, I LO, II LO, Szkoła Rolnicza z Głubczyc, Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Raciborza, Oddział Szkolenia Zawodowego RAFAKO S.A. i Cech Rzemiosł Różnych.

Każda ze szkół przygotowała atrakcyjne, wspomagane komputerowo stoiska promocyjne. Zwiedzanie stoisk było świetną okazją do indywidualnych rozmów z przedstawicielami wybranych szkół, a także do pobrania folderów. Przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych zaprezentowali bogatą ofertę praktyk zawodowych.

Pomysłodawcą i koordynatorem tej niezwykle udanej akcji, która już na trwale weszła do kalendarza naszej szkoły jest pani Dorota Olbrich – pedagog szkolny.