Rajd rowerowy po gminie Pietrowice Wielkie

Już po raz piąty odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy po gminie Pietrowice Wielkie. 3 października dwudziestoosobowa grupa cyklistów przemierzała przepiękne szlaki rowerowe naszej gminy.

Start rajdu miał miejsce przy Centrum Społeczno – Kulturalnym w Pietrowicach Wielkich. Następnie trasa prowadziła przez: Żerdziny, Pulów, Kornice, Pietrowice Wielkie, Samborowie. W sumie rowerzyści przejechali około 25 kilometrów. Zakończenie rajdu odbyło się w szkole w Samborowicach przy wspólnym ognisku i zabawach ruchowych.

Przejazd odbywał się głównie drogami tzw. transportu rolniczego, które również wyśmienicie pełnią rolę szlaków rowerowych. Głównymi celami rajdu było promowanie aktywnego, rodzinnego wypoczynku, a także propagowanie szeroko pojętej turystyki rowerowej w  naszej gminy. Można śmiało stwierdzić, że infrastruktura rowerowa, tj. rozległe asfaltowe i szutrowe drogi rowerowe,  są nie tylko bardzo dobrą reklamą naszej gminy, ale także  wzorcem godnym do naśladowania dla gmin ościennych. Wśród uczestników rajdu byli także goście z Raciborza wraz z najmłodszym cyklistą sześcioletnim Tymkiem.

Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji Zespołu Szkół w Pietrowicach Wielkich za pomoc i wsparcie przy organizowaniu rajdu . Gorąco dziękujemy również pracownikom szkoły w Samborowicach za gościnę i wspaniałą atmosferę.