Zdrowo jem, więcej wiem

Klasy IIa i IIb Szkoły Podstawowej  biorą udział w siódmej edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.  Projekt ma charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia, poprzez uświadamianie Nauczycielom, Rodzicom oraz Dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa.

Celem projektu jest zatem wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Konkurs składa się z trzech etapów odpowiadających porom roku: jesiennego, zimowego i wiosennego.  Na każdym etapie zespół konkursowy ma do realizowania 1 lub 2 bloki zadań, w których skład wchodzą lekcje, konkursy, promocja danego tematu w szkole oraz spotkania z rodzicami. Nasze klasy od października do listopada  zrealizowały następujące działania:

1 LEKCJA: Warzywa i owoce na co dzień i od święta
ZADANIE 1.2 KONKURS: Klasowe pisemko zachęcające do zrezygnowania ze słodyczy
ZADANIE 1.3 KONKURS: Strefa aktywności – zabawy na świeżym powietrzu
ZADANIE 1.4 PROMOCJA podjętych działań w szkole
ZADANIE 1.5 FORUM DLA RODZICÓW: Kolorowy talerz
ZADANIE 2.1 LEKCJA: Dbam o to, co jem i jak spędzam czas
ZADANIE 2.2 KONKURS: Najlepszy zestaw na drugie śniadanie
ZADANIE 2.3 PROMOCJA podjętych działań w szkole
ZADANIE 2.4 FORUM DLA RODZICÓW: Planowanie posiłków – zasady i błędy

Galeria zdjęć z realizacji projektu