Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 13 listopada 2017 r. w Naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości . W tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przypomniano daty najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie klasy  VI a  recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uwieńczeniem akademii było  odśpiewanie piosenki „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” przez uczennicę gimnazjum Julię Mielnik.

Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tej uroczystości. Szczególne podziękowania należą się rodzicom Dawida Stieblera –Państwu Danieli i Tomaszowi Stiebler,  za pięknie wykonane krzyże, które stanowiły jeden z elementów dekoracji.

Mariola Rowińska – nauczyciel historii