Dopalacze – bądźmy czujni!

17 listopada miały miejsce warsztaty profilaktyczne dla uczniów gimnazjum, nauczycieli i rodziców na temat dopalaczy. Zajęcia przeprowadziła pani psycholog Magdalena Adamczyk z Małopolskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie.
Młodzież otrzymała przydatne informacje nt. szeroko pojętego problemu uzależnień ze szczególnym uwzględnieniem dopalaczy. Zajęcia przeprowadzone były metodą aktywną poprzez pracę w grupach i indywidualną, wyciąganie wniosków oraz odgrywanie scenek. Ciekawym doświadczeniem było ćwiczenie z okularami –symulatorami. Uczniowie mogli przez chwilę poczuć się jak trudno poruszać się osobie po zażyciu dopalaczy.
Nauczyciele i rodzice otrzymali szczegółowe informacje o najpopularniejszych dopalaczach, ich oddziaływaniu na człowieka, skutkach ubocznych, wyglądzie. Prowadząca zwróciła uwagę na zachowania, które powinny być ostrzeżeniem, że młody człowiek jest zagrożony i potrzebuje pomocy.