Obchody Dnia Patrona i Narodowego Święta Niepodległości w Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich

Dnia 9 listopada gimnazjaliści uczcili Święto Szkoły i Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie kółka teatralnego pod kierunkiem pani L. Flegel przygotowali inscenizację pt. „Śladami Marii”. Następnie uczeń klasy IIa Krzysztof Żerebecki wygłosił ciekawą prelekcję na temat okoliczności, w których odrodziło się państwo polskie.

Tego dnia odbyło się również uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz nowego samorządu szkolnego. Na koniec rozstrzygnięte zostały dwa konkursy: szkolny konkurs wiedzy o patronce Marii Skłodowskiej – Curie zorganizowany przez pana Łukasza Kąsia i konkurs plastyczny pt. „Moja szkoła”, którego organizacją zajęła się pani Alicja Zajonc. Oto wyniki konkursów.

I Konkurs wiedzy o patronce

1 m. kl. IIc N. Chmielewska i N. Gabryel

2 m. kl. Ia K. Flegel i J. Gawron ex aequo kl. IIIa M. Cygler i M Krutki

II Konkurs plastyczny „Moja szkoła”