Dziewczęta z Pietrowic wicemistrzyniami Polski w finale”Ręczna na Orliku”

Dziewczęta z Pietrowic wicemistrzyniami Polski w finale”Ręczna na Orliku”

            W dniach 12-14.06.2019 w hali Kalisz Arena trwało  wielkie święto piłki ręcznej. O tytuły mistrzów Polski Orlików walczyły 32 drużyny dziewcząt i chłopców, które zwycięsko zakończyły kwalifikacje wojewódzkie. To finał wielkiej ogólnopolskiej akcji „Ręczna na Orliku”, którą Fundacja Orły Sportu  organizuje przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce. Przypomnieć należy, że do akcji w całej Polsce przystąpiło prawie osiem tysięcy dzieci z roczników 2008 i 2009 szkół podstawowych.

W pierwszym etapie animatorzy pracujący na orlikach w cyklu turniejów wyłaniali najlepsze zespoły na swoich obiektach. Zwycięskie zespoły z tego etapu rozgrywek, kwalifikowały się do finałów wojewódzkich.

W drugim etapie, który zakończył się 4 czerwca nastąpiło wyłonienie mistrzów wojewódzkich, z których najlepsze zespoły zakwalifikowały się do wielkiego ogólnopolskiego finału w Kaliszu. Zwycięzcą tego etapu została drużyna z Pietrowic Wielkich i reprezentując  województwo śląskie uzyskała awans do etapu finałowego.

W trzecim etapie ogólnopolskim zostało przeprowadzone losowanie grup eliminacyjnych. Mistrz województwa śląskiego, czyli dziewczęta z Pietrowic zostały przydzielone do grupy A:

A1-województwo Podkarpackie

A2-województwo Śląskie

A3-województwo Lubuskie

A4-województwo Małopolskie

Wyniki spotkań grupowych:

Podkarpackie – Śląskie    3:10

Śląskie – Lubuskie  11:4

Śląskie – Małopolskie   10:7

Wynik meczu ćwierćfinałowego:

Śląskie – Dolnośląskie   21:12

Wynik meczu półfinałowego:

Śląskie – Mazowieckie   22:22  (3:2)-rzuty karne

Wynik meczu finałowego:

Śląskie – Wielkopolskie   10:12

Turniej zakończył się ogromny sukces młodych szczypiornistek z Pietrowic Wielkich, które podczas trzydniowej imprezy przegrały tylko jedno spotkanie. Systematyczny trening, fajna atmosfera w drużynie oraz klubie pomogły w uzyskaniu tak znakomitego wyniku sportowego. Za zajęcie II miejsca dziewczęta pojadą na bezpłatny trwający siedem dni camp piłki ręcznej w Radziejowie organizowany przez Fundację Orły Sportu.

Skład zespołu: Mludek Jessica, Gorczowska Julia, Koloch Marta, Kępa Emilia, Stiebler Anna, Targosz Wiktoria, Broda Karolina, Duda Oliwia. Trener zespołu: Marek Kępa

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta:

  1. Woj. Wielkopolskie
  2. Woj. Śląskie (Pietrowice Wielkie)
  3. Woj. Kujawsko-pomorskie
  4. Woj. Mazowieckie
  5. Woj. Dolnośląskie
  6. Woj. Lubelskie
  7. Woj. Lubuskie
  8. Woj. Warmińsko-mazurskie
  9. Woj. Łódzkie

10.Woj. Zachodniopomorskie

11.Woj. Małopolskie

12.Woj. Podlaskie

13.Woj. Pomorskie

14.Woj. Opolskie

15.Woj. Świętokrzystkie

16.Woj. Podkarpackie