Experience, Explore, Enjoy English! Po raz czwarty działamy z programem English Teaching

Już po raz czwarty w ciągu ostatnich 6 latach nasza szkoła bierze udział w projekcie programu English Teaching na którego realizację pozyskaliśmy środki finansowe w wysokości 10.000zł.

Najważniejszą potrzebą która jest do spełnienia to kontakt z żywym językiem oraz przełamanie blokady
związanej z mówieniem w języku angielskim dlatego priorytetowym działaniem w projekcie będzie zaproszenie obcokrajowców i udział  uczniów naszej szkoły w zajęciach przez nich
prowadzonych.  Ponadto, uczniowie będą prowadzić korespondencję listowną ze szkołą z Japonii poznając kulturę, historię, tradycje swoich zagranicznych kolegów. Ważnym aspektem będzie również zintegrowanie  bezpośrednich beneficjentów projektu (chętne osoby z klas III gimnazjum i VII klasy SP) dla których zorganizowana zostanie wycieczka tematyczna. Zorganizowane również zostaną zajęcia językowe gdzie uczniowie poszerzą swoje umiejętności językowe.  W ramach projektu zostanie przeprowadzona lekcja otwarta  z okazji Święta Dziękczynienia dla całej społeczności szkolnej oraz Powiatowy Konkurs Muzyczny, którego celem jest rozwijanie uzdolnień muzycznych uczniów, pobudzanie do twórczego myślenia, zachęcanie do współzawodnictwa, wykorzystanie znajomości języka angielskiego w muzyce oraz promocja naszej szkoły.

Koordynator projektu: Anna Przysiężniuk