Festiwal Nauki

13 czerwca odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki. Głównym celem festiwalu była publiczna prezentacja projektów uczniowskich. Gimnazjaliści przedstawiali efekty swoich projektów z takich przedmiotów jak: fizyka, matematyka, chemia, geografia, biologia, historia, język angielski, język niemiecki.

W ramach festiwalu gościliśmy również uczniów   z raciborskiego  Gimnazjum nr 3  z przepięknym koncertem folklorystycznego zespołu  „Frelki”. Redaktorzy „ Dyzia Gimnazjalisty” prowadzili warsztaty dziennikarskie.  Goście z raciborskiej jedynki, w ramach Samozwańczej  Grupy Historycznej G1 „Szaniec”, zaprezentowali żywą lekcję historii. Cała szkolna społeczność mogła podziwiać pieczołowicie  zrekonstruowane  mundury żołnierskie z okresu drugiej wojny światowej wraz z autentycznym historycznym rynsztunkiem. Gimnazjaliści z Szańca wcielili się w postacie czerwonoarmistów, żołnierzy wermachtu, powstańców warszawskich, żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego z  nieodzowną kuricą na rogatywce, a dziewczęta dzielnie pełniły służbę powstańczych łączniczek.

Zainteresowani mogli  zobaczyć świat za pomocą tzw. „alkogogli” – świat widziany przez pryzmat upojenia alkoholowego. Pasjonaci nowych technologii  podziewali roboty wykonane w technologii LEGO. Końcowym akcentem festiwalu były rozgrywki sportowe między gośćmi z Raciborza, a gospodarzami. Uczestnicy festiwalu mogli także spróbować przepysznych wypieków w festiwalowej kawiarence. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie festiwalu gorąco dziękujemy za pomoc i udział.

Więcej fotografii