Festiwal Nauki kolejnym działaniem współpracy polsko- czeskiej młodzieży

Dzisiaj gościliśmy na Festiwalu Nauki uczniów ze szkoły w czeskim Krawarzu. Podczas festiwalu młodzież prezentowała swoje dokonania  naukowe z fizyki, informatyki, chemii, biologii, historii, geografii, matematyki oraz innych przedmiotów. Na wyczerpanych zmaganiami naukowymi uczestników czekał poczęstunek w świetlicy szkolnej. Przeprowadzony został również konkurs układania kostki Rubika na czas. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Wilczek z klasy III A, a drugi czas należał do Matěja Vilaška z Czech.Działania projektowe mają na celu integrację młodzieży oraz mają wskazać sport i pasje naukowe jako sposób na spędzanie wolnego czasu.

Projekt Polsko- czeska recepta na nudę jest realizowany  w ramach programu INTERREG V- A Republika Czeska- Polska Fundusz Mikroprojektów 2014- 2020 w Euroregionie Silesia. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz  z budżetu państwa RP    „ Przekraczamy Granice”.

Zobacz więcej zdjęć: