„Motywacja w życiu sportowca” – warsztaty dla uczniów

18 maja uczniowie klasy IVa brali udział w warsztatach, których tematem była „Motywacja w życiu sportowca”.

Zajęcia miały na celu uświadomienie uczniom, jak ważną funkcję w trenowaniu pełni mózg, gdyż jest to także mięsień i wymaga ciągłego treningu. Warsztaty składały się z trzech części. W pierwszej części dzieci wykonywały wspólnie ćwiczenia mające na celu zdefiniowanie ich mocnych stron poprzez porównanie się do zwierzęcia. Celem zadania było pokazanie, jak ich postawa wpływa na samopoczucie oraz odbiór przez otoczenie. Następnie uczniowie wykonywali ćwiczenie z zakresu podnoszenia pewności siebie. Dzieci zostały poproszone o ustawienie się w dwóch szeregach naprzeciw siebie, by wykonać ćwiczenie zwane Tunelem wiary w siebie.

W kolejnej części warsztatów uczestnicy uczyli się, jak ważna jest współpraca i koordynacja całego zespołu. Zadanie polegało na pokonaniu toru przeszkód ze złączonymi nogami. Seria ćwiczeń pokazała uczniom, że najważniejsze są praca zespołowa, wzajemny szacunek i komunikacja. Istotne jest również, aby najpierw wymagać od siebie, a potem od otoczenia. W trakcie meczu powinni być dla siebie wsparciem, bo mają ten sam cel do osiągnięcia.

Celem ostatniej części było uzmysłowienie uczniom ich unikatowych wartości, co wyróżnia ich od innych, co może być ich wewnętrzną siłą. Pewność siebie jest podstawą naszego rozwoju, więc warto zadbać o nią u podstaw. Warto zachęcać dzieci, żeby same określały swoje mocne strony, a także w czym są dobre.

Po warsztatach widoczna była większa integracja i poczucie przynależności do jednej drużyny.