Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich na Science on Stage 7.

14364754_312040755830379_443149204567482468_n

W dniach od 16.09 do 17.09  miał miejsce na Uniwersytecie Adama Mickiewicza
w Poznaniu Krajowy Festiwal Science on Stage 7. W ramach festiwalu odbyły się liczne pokazy  doświadczeń fizycznych, przedstawienia artystyczne i prezentacje multimedialne. Jednym z głównych celów projektu Scince on Stage  jest ukazywanie społeczeństwu znaczenia nauk przyrodniczych (głównie fizyki) we współczesnym świecie. Science on Stage to także arena do promowania  dorobku nauk ścisłych  jak i miejsce  do przedstawiania atrakcyjnych form nauczania szeroko pojętego przyrodoznawstwa. W ramach festiwalu odbyły się także  warsztaty dla nauczycieli: „Comparison of Asian  Science Education System” i „ iStage 3 – Piłka nożna w nauczaniu przedmiotów ścisłych”. W festiwalu wzięli udział uczniowie i ich nauczyciele z całego kraju, a gośćmi  festiwalu byli nauczyciele akademiccy z Wielkiej Brytanii.

Podczas festiwalu gimnazjaliści z Pietrowic Wielkich   przedstawili doświadczenia fizyczne pt. „Granica dwóch światów. Fizyka napięcia powierzchniowego”. Wystąpienie pietrowickich  gimnazjalistów zostało bardzo ciepło przyjęte i nagrodzone brawami  przez  festiwalową publiczność. Doświadczenia uczniów ilustrowały wpływ detergentów i  pola elektrostatycznego na napięcie powierzchniowe wody. Występ młodzi fizycy zakończyli  demonstracją olbrzymich baniek mydlanych wykonanych  za pomocą „lassa” jak i własnoręcznie wykonanego urządzenia  – bańkomatu. Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich na Science on Stage 7 reprezentował zespół  w składzie: Krzysztof Żerebecki, Mateusz Błachut, Michael Stanke, Szymon Kocur,  opiekun – Jan Tokar. Zobacz film