Gruzińskie spotkanie z native speakerką Moniką

W dniach 7-11 grudnia uczniowie klas VI – VIII mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach językowo – kulturowych z Moniką Baxtadze, wolontariuszką z Regionalnego Centrum Wolontariatu z Kielc. Monika jest absolwentką gruzińskiego uniwersytetu, na którym studiowała politologię oraz nauki o społeczeństwie. Po ukończeniu studiów postanowiła rozpocząć pracę z najmłodszymi uczniami na całym świecie, wybierając najpierw Polskę. Nasza wolontariuszka świetnie mówiła po angielsku, prezentując swój kraj, jego walory kulturowe oraz historyczne. Uczniowie chętnie pytali o najsmaczniejsze potrawy czy różnice między obrzędami świątecznymi ewangelików i chrześcijan. Praca zdalna wcale nie musi być nudna :))