Konkurs mitologiczny

7 kwietnia 2017 roku dwadzieścia osób z klas IV-V przystąpiło do Konkursu Mitologicznego. Organizatorem konkursu były nauczycielki historii Mariola Rowińska oraz języka polskiego Janina Ślusarczyk. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów wiedzy o kulturze świata antycznego, kształtowanie szacunku dla dorobku starożytnych cywilizacji, wspieranie i rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów oraz integrowanie młodzieży przejawiającej zainteresowania humanistyczne.

Uczestnicy musieli  wykazać się doskonałą znajomością mitów oraz zakresem władzy o antycznych bogach.
W mitologicznych zmaganiach najlepsze okazały następujące osoby:

W kategorii klas IV:

I miejsce – Magdalena Kiełkowska

II miejsce- Emilia Gawron

III miejsce – Kamil Legan

W kategorii klas V:

I miejsce – Marta Orawska

II miejsce – Amelia Rutowska

III miejsce – Zofia Kowalska

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez radę rodziców, które zostały wręczone na apelu przez dyrektora szkoły.

Konkurs okazał się wspaniałą, mitologiczną zabawą.

Uwieńczeniem konkursu było wystawienie przez uczniów klasy IV b  mitu pt. „Demeter  i Kora” .

Organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom i zaprosili do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.

1. Rowińska