„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

31-03-2016r w Zespole Szkół w Pietrowicach Wielkich zakończyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.  Liczba uczniów zainteresowanych sprawami strażackimi przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wystartowało aż 36 uczniów, 27 ze szkoły podstawowej, 9 z gimnazjum. W grupie młodszej zwycięzcą okazał się Kewin Wieder, miejsce drugie zajął Szymon Tyrała, trzecie  Marta Schneider. Wśród gimnazjalistów  zwycięzcą okazał się Marcel Cygler, następnie Patryk Grzegorczyk miejsce drugie, na trzeciej pozycji równolegle ulokowali się Dominik Węglarz oraz Katarzyna Fleger. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie kpt. Tomasz Brański, asp. Marek Wranik, dh Jan Herud, dh Damian Tunk. Zwycięzcom gratulujemy, życząc sukcesów w dalszych etapach turnieju.

Damian Tunk