Nasza współpraca z Japonią trwa już 9 lat

Gdy w 2014 roku rozpoczynał się projekt „International Map of Friendship” w czasie którego nasi uczniowie z gimnazjum współpracowali aż z 10 krajami na całym świecie, nie przypuszczaliśmy, że nauczycielka, Pani Amanda Smith oraz jej uczniowie z Junior High School z Nagoi (odpowiednik naszego dawnego gimnazjum) będą chcieli tą współpracę utrzymywać przez wiele lat. Co roku nasi uczniowie z najstarszych klas ( w tym roku szkolnym z 8A, 8B i 8C) wymieniają się listami i kartkami świątecznymi opisując siebie, swoje zainteresowania, najciekawsze miejsca, które odwiedzają, czy też piszą o swoim planach na przyszłość. Niejednokrotnie, ich znajomość ze szkoły przechodzi na prywatne relacje dzięki mediom społecznościowym. Współpraca ta jest jednym z ważnych punktów w czasie realizacji projektów English Teaching, w tym roku realizowanego pod nazwą „Pietrowiccy uczniowie w działaniu”.

Życzymy sobie dalszych lat owocnej i bardzo sympatycznej współpracy 🙂

Koordynator projektów English Teaching: Anna Przysiężniuk