Papieros – to nie dla mnie

W dniach od 23 października do 16 listopada w Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich realizowano projekt profilaktyczno- edukacyjny. Jego celem było wykształcenie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie, zapoznanie ze skutkami szkodliwości palenia nikotyny i e- papierosów, wykształcenie postawy asertywności i uwrażliwienie na szkodliwość dymu tytoniowego związanego z biernym paleniem.

Działania projektu obejmowały konkursy:  wiedzy na temat palenia oraz literacki. Uczniowie mogli również wykonać prace plastyczne dowolną techniką promujące niepalenie.

Podsumowanie akcji miało miejsce 16 listopada. Pani doktor Jadwiga Stojer odpowiadała na wcześniej przygotowane przez uczniów pytania dotyczące szeroko pojętej tematyki nikotynowej. Następnie uczniowie klasy II A pod kierunkiem wychowawcy, pani Anny Wajtryt – Piszczek przygotowali
i przedstawili prezentację multimedialną.

Koordynator projektu, pedagog Gimnazjum Dorota Olbrich podsumowała wszystkie konkursy i wręczyła nagrody. Wśród laureatów znaleźli się:

Konkurs wiedzy na temat palenia: I miejsce-K. Borkowska, M. Lasyk, kl.IIB; II miejsce-D. Kurka, A. Strzeduła, kl.IIIB; III miejsce-K. Flegel, M. Steur, kl.IA oraz A. Marcienk, V. Kostrzewa, kl.IIA

Konkurs literacki:I miejsc –Katarzyna Obcięty, kl. II A; II miejsce- Mateusz Błachut, kl. II A; III miejsce- Katarzyna Fleger, kl. IA.

Projekt zakończył się akcją: „ zamiast papierosa jabłko dla każdego gimnazjalisty”