Pierwsza relacja z wyjazdu szkoleniowego na Maderze

W sobotę, 4 września grupa nauczycieli  – Urszula Florian, Anna Przysiężniuk, Łukasz Kąś oraz dyrektor szkoły, Jacek Pierzchała, wylądowała na portugalskiej wyspie Maderze. Pobyt rozpoczął się od poznania przepięknej przyrody – endemicznego lasu wawrzynowego i eukaliptusowego znajdującego się na samym szczycie wyspy. Przewodniczka opowiedziała również o systemie nawadniania wyspy dzięki wodzie z chmur doprowadzanej do gospodarstw poprzez systemy lewad. W poniedziałkowe popołudnie odbyło się pierwsze szkolenie metodyczne prowadzone przez portugalskiego wykładowcę ośrodka doskonalenia nauczycieli i nauczycielkę jednej z maderskich szkół. Nauczyciele mieli okazję zapoznania się z systemem edukacji na wyspie, projektami realizowanymi przez tutejsze szkoły, innowacjami technologicznymi stosowanymi przez prowadzącego zajęcia, Jose Miguela Sousę. Przed uczestnikami warsztatów kolejne 5 dni zajęć.

Poniżej krótka fotorelacja.