Rok Sienkiewicza w naszej szkole

Rok 2016 został ustanowiony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji w naszej szkole 12.12 2016 odbył się apel poświęcony pisarzowi i jego twórczości.

Gimnazjaliści pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego przygotowali inscenizacje na podstawie utworów Sienkiewicza. Obejrzeliśmy fragmenty: „Quo vadis”, „Krzyżaków” i „Sachema”. W przygotowanie pięknych strojów zaangażowali się nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również mamy i babcie, za co serdecznie dziękujemy.

W wykonaniu Justyny Chory i Julii Mielnik wysłuchaliśmy piosenki z filmu „W pustyni i w puszczy” pt. „Rzeka marzeń. Duże wrażenie zrobiła parada bohaterów z książek H. Sienkiewicza. Na zakończenie wręczono nagrody ufundowane przez Radę Rodziców zwycięzcom szkolnych konkursów.

W szkole podstawowej

• Konkurs czytelniczy ze znajomości „W pustyni i w puszczy”

I m. Karolina Kubik

II m. Kinga Kurka