SPOTKANIE Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM W TEATRZE KOREZ

Stało się już tradycją, iż przynajmniej raz w roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w przedstawieniach i warsztatach języka angielskiego. Tym razem grupa uczniów klas pierwszych oraz drugich gimnazjum wybrała się do Teatru Korez w Katowicach na warsztaty językowo-kulturowe prowadzone przez rodowitego Irlandczyka British Festivals and Traditions. Prowadzący, Richie Mullaney, zarażał entuzjazmem i porażał poczuciem humoru, a nasi gimnazjaliści okazali się wdzięcznym odbiorcą (na przyszłość liczymy na większe zaangażowanie naszej zdolnej młodzieży).    W  czasie warsztatów Richie przybliżył naszym uczniom wybrane tradycje i zwyczaje pochodzące z różnych zakątków Wielkiej Brytanii, wśród których znalazły się m.in.:

• Cheese Rolling (zawody w toczeniu sera)
  • Pancake Tuesday and Pancake Race (święto naleśnika) czy
  • Maypole and Morris dancing (majowe celebracje życiodajnych sił natury, wczesnego lata)

Forma warsztatów zapewniła wszystkim dobrą zabawę i wkrótce  z całą pewnością odbędzie się  kolejny wyjazd na podobne wydarzenie.

Anna Wajtryt-Piszczek