Spotkanie z Ratownikiem Medycznym i szkolenie z udzielania pierwszej pomocy w klasie IIb

13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego, z tej okazji klasę II b odwiedziła Pani Magdalena Stajner- ratownik medyczny. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Podczas spotkania uczniowie omawiali bezpieczną drogę do szkoły, uczyli się jak należy sprawdzać przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych na fantomie wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika. Dzięki takiej lekcji uczniowie zdobyli ważne umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania życia. Pani Magdalenie Stajner bardzo dziękujemy za profesjonalne szkolenie w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.