Sukces gimnazjalistów w konkursie informatycznym

Do finału konkursu informatycznego w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku zakwalifikowały się dwie nasze drużyny gimnazjalne w składzie: Piotr Koszela IIIa, Patrick Bernardt IIIb, Dawid Kaczyński IIIa i Michał Górecki IIIa. Gimnazjaliści po półfinałowym teście z informatyki przeszli do dalszej finałowej rozgrywki. Podczas półfinału uczniowie rozwiązywali test z rozległej wiedzy informatycznej, który obejmował takie zagadnienia jak:  programowanie w języku C++, język HTML, systemy operacyjne, budowę komputera, programy użytkowe. Test został przeprowadzony online na platformie zdalnego nauczania MOODLE Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku.

Finał konkursu będzie miał charakter praktyczny i polegać będzie na  prezentacji wykonanej strony internetowej oraz odpowiedzi na pytania komisji konkursowej o technicznych zagadnieniach związanych ze stworzoną stroną. Pytania będą zadawane w języku angielskim. Tematem przewodnim strony, którą należy stworzyć są gry planszowe. Strona powinna być wykonana w języku polskim i angielskim. Do konkursu zostali także zaproszeni uczniowie z Czech. Opiekunami drużyn  są: Jan Tokar i Karolina Szelewska.

Trzymamy kciuki za naszych gimnazjalistów i życzymy powodzenia w finale!