Szkolny finał Europejskiego projektu CodeWeek 2022

13 października odbył się szkolny  finał Europejskiego Tygodnia Kodowania – Codeweek2022. Rafał Lenort (VIIIa) przedstawiał zaprogramowane roboty Lego. Wśród licznej rodziny robotów znalazł  się taki jak Line follower – podążające wzdłuż wyznaczonej linii. Szymon Paluch (VIIIa) demonstrował etapy skanowania 3d. Filip Marcinek (VIIIa)  przedstawiał stworzony za pomocą drukarki  3d skatepark . Pokaz Filipa urozmaicony był licznymi sztuczkami zręcznościowymi w prowadzeniu mini deskorolki. Zawiłości technologii druku 3d demonstrował natomiast  Jakub Wainer z VIIIb. Kuba podczas swoich prezentacji demonstrował poszczególne etapy druku 3d ilustrując je wydrukowanymi obiektami oraz przygotowaną prezencją komputerową. Oczywiście Codeweek nie mógł by się odbyć bez gry komputerowej.  Tomasz Ludwikowski (VIb) przedstawiał stworzą przez siebie grę nawiązującą do dobrze znanej gry – platformowej Icy Tower. Uzupełnieniem pokazów Tomasza była jego strona internetowa. Duże zainteresowanie  wzbudziły  mikrokomputery złożone prze Szymona Palucha (VIIIa). Szymon dzielił się wiedzą praktyczna  na temat budowy i wykorzystania mikrokomputerów klasy  Raspberry Pi. Uczniowie mogli obserwować  przesyłanie na żywo obrazu  za pomocą mikrokomputerów Raspberry Pi. Nad całością czuwał szef od  public relations- Franciszek Kozak (VIIIa). Franek wykonał świetny film promujący szkolny finał codeweek. Pod jego kierownictwem powstały plakaty reklamowe akcje jak i fiszki na stoły wystawowe.  Kierował także grupami zwiedzającymi stoiska Codeweek.

Warto nadmienić, że projekt Codeweek był realizowany w oparciu o sprzęt pozyskany w ramach rządowego  programu Laboratoria Przyszłości.

Więcej zdjęć – dysk internetowy