„Troliki” przepustką na letnie kolonie w Grodźcu

8 czerwca w Zespole Szkół w Pietrowicach Wielkich odbył się konkurs czytelniczy pt. „ Troliki – historia prawdziwa”.  Sprawdzał on znajomość książki Szymona Bolika pt. „ Troliki”. Konkurs poprzedzony został spotkaniem autorskim, na którym p. Szymon zaprezentował swoją ostatnią książkę. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 15 uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich. Najlepszą znajomością przygód książkowych Trolików wykazała się uczennica klasy IIb gimnazjum Kinga Borkowska, która zajęła I miejsce. Tuż za nią uplasowała się uczennica klasy Ia gimnazjum Katarzyna Flegel, a trzecie miejsce wywalczyła Agata Pawłowska – gimnazjalistka z klasy IIb. Pierwsza i druga nagroda to przepustka na dwutygodniowe letnie kolonie w Szkole Zwiadowców na zamku Grodziec. Nagrody te ufundowane zostały przez organizatora tych kolonii „Europejskie Centrum Kształcenia Tomasz Smaź”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy i życzymy niezapomnianych przeżyć i przygód w Szkole Zwiadowców.

Serdeczne podziękowania i słowa uznania przekazujemy na ręce p. Szymona Bolika, który ciekawymi opowieściami zachęcił uczniów do czytania, a dzięki temu, jak powiedział, stali się oni „ bogatsi w wiedzę, rozwinęli swoją inteligencję i przeżyli niesamowite przygody”.

Ogromne podziękowania składamy również Europejskiemu Centrum Kształcenia na czele z dyrektorem Tomaszem Smaźem za ufundowanie tak wspaniałych nagród.