Uchronić siebie przed….

Pod takim hasłem 12 grudnia 2017r. starsza młodzież szkoły brała udział w zajęciach warsztatowych finansowanych przez KRPA. Prowadzącym był pan Michał Kuliga, pedagog z MOW w Kuźni Raciborskiej.

Celem warsztatów było dostarczenie informacji nt.  próby eksperymentowania ze środkami psychoaktywnymi ( w tym palenie papierosów, spożywanie alkoholu i stosowanie narkotyków /dopalaczy); pokazanie, że wspomagacze nie są potrzebne w nawiązaniu nowej znajomości a po ich zażyciu, nie radzimy sobie na prostej drodze oraz dostarczenie wiedzy na temat negatywnego wpływu na życie człowieka oraz prawnych i moralnych skutków używania tych środków.

Warsztaty były częścią realizacji zadań Programu Wychowawczo – Profilaktycznego szkoły.