Valentine’s day – kolejna lekcja kultury krajów anglojęzycznych

14 luty prawie wszystkim kojarzy się ze świętem zakochanych, dniem Św. Walentego. Dla uczniów klasy IIA oraz ich nauczycielki języka angielskiego, Anny Przysiężniuk, była to kolejna okazja do zaprezentowania kultury i tradycji krajów anglojęzycznych, w szczególności Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Pracownia językowa zmieniła się nie do poznania. Stała się bardzo kolorowym pomieszczeniem, w którym znalazły się wszystkie symbole tego święta. W ciągu 4 godzin klasę odwiedziło ponad 350 uczniów, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. Dla młodszych uczniów przygotowana była prezentacja w języku polskim, a dla klas gimnazjalnych w języku angielskim. Co więcej, najmłodsi otrzymali słodkie ciasteczka upieczone przez Julię Mielnik, Oliwię Kurzeję, Martynę Wittek, Biankę Koterbę i Agnieszkę Trojańską,  uczennice klasy IA.

Organizatorzy mają nadzieję, że uczniowie odtąd będą nie tylko pamiętać jak obchodzone jest to święto w USA czy Anglii, ale również dobrze zapamiętają jego historię oraz patrona, świętego Kościoła katolickiego, Walentego z Rzymu.