Warto być szlachetnym! To dzięki Wam :)

Po raz kolejny Rodzice, Uczniowie i Pracownicy naszej szkoły okazali ogromne serce i dzięki temu, udowodniliśmy, że lubimy ludzi. W sobotę, 12.12.2021 r. miał miejsce finał akcji. Paczki trafiły do wybranej przez nas 4 osobowej rodziny. Obdarowana rodzina to samotna mama z trójką córeczek.

W ramach akcji zebrano kwotę 2969,40zł . Za te pieniądze zakupiono:  opał, bony żywnościowe, bony upominkowe na nowe obuwie dla rodziny, nową bieliznę, piżamki oraz sztućce i właściwie WSZYSTKO co było wymienione.  Poza tym sponsorzy ufundowali odkurzacz, mikser, kołdry, poduszki, pościel oraz prezenty. Zgromadziliśmy również bardzo dużo art. chemicznych, kosmetyki i żywność. Za wszelkie okazane wsparcie jeszcze raz serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Gdy przyjechaliśmy z paczkami rodzina zareagowała w sposób bardzo entuzjastyczny, dało się wyczuć szczerą radość z otrzymanej pomocy. Pani Marta nie ukrywała wzruszenia, natomiast dziewczynki ochoczo i z wielkim zapałem zabrały się do odpakowywania paczek. Pani Marta najbardziej ucieszyła się z opału, dzięki niemu nie będzie musiała martwić się, że dziewczynkom będzie zimno, natomiast córki z największym zapałem szukały swoich upominków, które sprawiły im najwięcej radości. Wydaje mi się że skala pomocy w olbrzymi sposób przekroczyła ich oczekiwania. Podczas wnoszenia paczek wielokrotnie dało się słyszeć słowa podziękowania i autentyczne wzruszenie w głosie. Pozwoliłem sobie również zacytować zdanie, które wysłała do mnie pani Ania „Mam nadzieję, że danie wędki pomoże łowić ryby” i mam takie odczucia po reakcji, szczególnie pani Marty, że w tym przypadku dokładnie tak będzie. Jest to moja pierwsza rodzina, której byłem wolontariuszem głównym i właśnie dla takich chwil postanowiłem nim zostać, jest to również dla mnie ogromna dawka motywacji do dalszego działania.

Słowo od Wolontariusza

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za współpracę. Myślę, że jak na pierwszy raz nie mogłem sobie wymarzyć lepszego Darczyńcy. Dzięki 6 letniemu doświadczeniu w pomocy szlachetnej paczce, moje zadanie sprowadziło się do pośredniczenia pomiędzy Wami a rodziną. Każda rozmowa, którą przeprowadziłem z Wami to była czysta przyjemność, w miłej atmosferze. Potrafiłem wyczuć olbrzymią energię, otwartość, zaangażowanie, ale chyba przede wszystkim odpowiedzialność za to, aby udało się zaspokoić, nie tylko trzy podstawowe potrzeby, ale wszystkie, te które rodzina przedstawiła. Było to coś niesamowitego, każdemu życzę takich darczyńców i jeszcze raz bardzo dziękuję za współpracę 😉 A z uwagi na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, chciałbym złożyć Wam serdeczne życzenia, dużo zdrowia i uśmiechu oraz życzę wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tych paczek, aby dobro wróciło do Was z podwójną siłą 🙂 Wesołych Świąt 🙂