Wolontariuszka Kishi Hoho gościem naszej szkoły przez 2 tygodnie

Nasza szkoła nawiązała w tym roku szkolnym współpracę z organizacją studencką AIESEC, która organizuje program praktyk i wolontariatów z różnymi organizacjami studenckimi na całym świecie.  Od 30 maja do 10 czerwca w naszej szkole przebywa i prowadzi zajęcia w języku angielskim wolontariuszka, Kishi Hoho, która wzięła udział w projekcie ww. organizacji studenckiej.  Kid Speak to projekt oparty na warsztatach w języku angielskim skierowany do szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zagraniczni wolontariusze dzięki interaktywnym warsztatom w języku angielskim przybliżają uczniom różne tematy oraz budują w nich otwartość na obcowanie z innymi kulturami. Nasza wspaniała wolontariuszka ma zajęcia ze wszystkimi klasami, zaczynając od najmłodszych klas szkoły podstawowej, kończąc na najstarszych klasach gimnazjum. Uczniowie z wielkim entuzjazmem przyjęli Kishi, na co dzień studentkę Politechniki w Hongkongu, a prezentacje przygotowane przez nią cieszą się dużym zainteresowaniem. Popołudniami i w weekendy, nauczyciele języka angielskiego razem z  goszczącą ją rodziną , starają się zorganizować gościowi czas, tak by mogła odwiedzić najciekawsze miejsca naszego regionu, min. Kraków gdzie na trasie wycieczki znalazły się wszystkie najpiękniejsze i najważniejsze miejsca na Kazimierzu i Starym Mieście, jak na przykład Wawel i Sukiennice.

Serdecznie dziękujemy Państwu Agnieszce i Dariuszowi Koszelom za stworzenie Kishi ciepłej, rodzinnej atmosfery, a także zapewnienie jej wspaniałych warunków mieszkalnych.

Opiekunem wolontariuszki jest Pani Anna Przysiężniuk przy dużym wsparciu pozostałych nauczycieli języka angielskiego, Pani Anny Wajtryt Piszczek oraz Pana Pawła Krawińskiego.