Drugi Dzień bez telefonów w szkole

Pierwszy dzień zakończył się sukcesem! Cyklicznie w naszej szkole będą się odbywać dni bez telefonów  i wszelkiej „cyberprzestrzeni”. Zachęcam Was do rozmów na przerwach, bycia razem i tańczenia Belgijki raz jeszcze. W związku z tym, że to działanie jest częścią konkursu na najlepszą klasę, jutro wytypujemy klasę, której uczniowie  nie korzystali z telefonu. Proszę o wspólną zabawę i zrozumienie problemu.

Pedagog, D. Olbrich

Wywiadówka

Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie, które odbędzie się 14 listopada 2018r. o godzinie 17.00

Spotkanie „Trójek Klasowych”- przedstawicieli Rady Rodziców o godzinie 17.40 w świetlicy szkolnej.

Szkolna wystawa zwierząt

Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się Szkolna Wystawa Zwierząt .
W poniedziałek 5 listopada mogliśmy podziwiać zwierzęta, które przynieśli uczniowie klas młodszych i starszych. Niektóre wzbudzały zachwyt, inne strach. Niewątpliwie wszystkie były piękne i lekko wystraszone hałasem w czasie przerw. Wśród zwierząt mogliśmy podziwiać kilka królików, świnek morskich, chomików, papugi. Bardzo popularny był chomik Abdul, którego opiekunami jest cała klasa Va. Wszystkie zwierzęta możecie obejrzeć na zdjęciach poniżej.

W tym dniu mogliście także głosować na najładniejsze, najmilsze zwierzęta.

Oto rozstrzygnięcie tego konkursu:

I MIEJSCE Królik opiekun Patrycja Kulik
II MIEJSCE Chomik opiekun Wiktoria Kamińska
III MIEJSCE Królik „ŁATEK” opiekun Igor Pytel

Gratuluję serdecznie zwycięzcom i dziękuję wszystkim za zainteresowanie wystawą.
Anna Bugała

Święto szkoły

07 listopada w rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej – Curie obchodziliśmy Święto Szkoły. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia poświęcona patronce. Po odśpiewaniu hymnu szkoły uczniowie w krótkich scenkach przybliżyli pracę i osiągnięcia Wielkiej Polki, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla. Wyświetlono też fotografie Marii od dzieciństwa do lat 66 i zapoznano z ciekawostkami z jej życia. Uroczystość uświetniły występy muzyczne Amelii oraz Julii. Wręczono również nagrody zwycięzcom konkursu wiedzy na temat Marii Skłodowskiej -Curie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Serdecznie dziękujemy Pani Janinie Ślusarczyk, która przygotowała to piękne przedstawienie, jak również wszystkim występującym i odpowiedzialnym za nagłośnienie.

Biało-Czerwoni

30 października w naszej szkole odbyła się akcja ,,Biało-czerwoni”. Była to świetna okazja, aby wspólnie
zamanifestować nasze przywiązanie do barw narodowych. Akcję przygotował samorząd uczniowski.

Drodzy przyszli absolwenci szkoły!

Przed Wami wzmożony okres nauki i poszukiwań dotyczący przyszłości. Wyjazd na Festiwal Perspektyw do Raciborza był sygnałem, że zbliża się czas wyborów i decyzji. Uczniom wybierającym szkoły branżowe ( zawodowe) przypominam o poszukiwaniu praktyk do nauki zawodu. Technika zorganizują dla was praktyki.

Poniżej przedstawiam ważne  informacje dotyczące rekrutacji na bazie ubiegłorocznej; wiele elementów nie ulegnie zmianie, więc można się nimi posłużyć. W chwili obecnej nie ma informacji na temat rekrutacji dla absolwentów 8 – letniej Szkoły Podstawowej.

Czytaj dalej Drodzy przyszli absolwenci szkoły!