Podsumowanie Szlachetnej Paczki 2016

Od  22 listopada do 7 grudnia 2016r. w pietrowickiej szkole miała miejsce zbiórka pieniędzy oraz darów dla rodziny z powiatu raciborskiego, którą wybrali uczniowie klasy  IA i IIA w programie Szlachetna Paczka. Odpowiedzieliście Państwo na nasz apel błyskawicznie i od pierwszych dni uczniowie przynosili żywność, artykuły papiernicze, zabawki, artykuły chemiczne, komplet krzeseł i stół, o który prosiła rodzina a także pieniądze. Dobrowolne datki stały się naprawdę bardzo dużą kwotą. Zebrano

1976 złotych i 60 groszy

Potrzeby rodziny którą wybraliśmy były ogromne. Rodzina nie miała sprawnego kotła ogrzewania centralnego, dlatego priorytetem był jego zakup. Dzięki wyjątkowej hojności rodziców jednego z naszych uczniów zakup nie był potrzebny, ponieważ podarowali oni prawie nowy piec, który posłuży rodzinie Pani Iwony i Rafała przez wiele kolejnych lat. Dodatkowo, Rada Rodziców naszej szkoły postanowiła ufundować prezenty dla rodziny oraz czujnik czadu. Zebrane pieniążki postanowiliśmy przeznaczyć na opał oraz instalację kotła, zakup nowych kołder, poduszek, pościeli, kocy, ręczników oraz nowej bielizny, ubrań i bonów na obuwie zimowe.

10 grudnia rodzina otrzymała od Nas w sumie 22 paczki ze wszystkimi prezentami. Oto ich relacja:

Jako rodzina chcielibyśmy podziękować przede wszystkim za nowy kocioł CO. Stary piec się zepsuł, a na nowy nie mieliśmy pieniędzy, a zima tuż tuż. Dzieci w zimnym domu zaczęły chorować ale dzięki darczyńcy mamy nowy piec, opał na zimę. O niczym więcej nie marzyliśmy. Ale otrzymaliśmy jeszcze dużo żywności, środków czystości, ubrań. Nie wiemy, jak wyrazić słowami naszą wdzięczność, DZIĘKUJEMY!

My również dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Dziadkom i Pracownikom naszej szkoły, że po raz kolejny mogliśmy dołożyć naszą małą cegiełkę do ulepszania tego świata. Warto pomagać!

Dyrekcja Zespołu Szkół w Pietrowicach Wielkich oraz organizatorki akcji,                                                                   Anna Przysiężniuk i Urszula Florian