Anielski Mikołaj

Winy rodziców

nie piętnują dzieci!

Stowarzyszenie Piękne Anioły pomaga dzieciom najuboższym, a co się z tym wiąże, często piętnowanym i wykluczanym. Pomagając, nie patrzymy na rodziców, opiekunów, tylko na samo dziecko i to jemu chcemy pomóc.

Chcemy zwrócić uwagę na tragedię dziecka osoby skazanej.

Często kilkulatek musi udźwignąć ciężar bycia dziecka „kryminała”.

Stygmatyzacja i wykluczenie to duży problem społeczny. Dzieci rodziców osadzonych mogą „odsiedzieć  wyrok” rodzica tylko z pomocą i zrozumieniem otoczenia.

Funkcjonariusze zakładu karnego starają się budować u skazanych postawy empatyczne i kształtować pozytywne więzi z osobami bliskimi, w celu poprawy ich społecznego funkcjonowania. Uczą odpowiedzialności i podejmowania ról rodzicielskich, stwarzają możliwości i warunki sprzyjające kontaktowi ojca lub matki pozbawionych wolności z dziećmi.

Zachęcamy do udziału w tej akcji dzieląc się słodyczami!

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!

Akcja trwa do 4.12.2017 roku. Słodycze można przynosić do gabinetu psychologa (sala 30).