Certyfikacja i zakończenie 6-dniowego kursu „Nauczanie w szkole 21-go wieku”

W ostatnim dniu 6 dniowego kursu nauczyciele zapoznali się z wnioskami projektowymi Erasmus dla ścieżki KA 2 czyli działania projektowe z uczniami poprzez wymiany partnerskie ze szkołami w całej Europie.

Kurs miał na celu dostarczenie narzędzi przygotowujących nauczycieli do pracy w nowoczesnej szkole. Tematyka i działania szkoleniowe uwzględniały Kompetencje Kluczowe uczniów XXI wieku. Nauczyciele mieli możliwość poznania nowych, innowacyjnych metody nauczania z wykorzystaniem technik informacyjno – komunikacyjnych w szkole jak również pracę interdyscyplinarną za pomocą STEM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka). Organizator kursu, organizacja 21Knowledge.pt bardzo dobrze zorganizowała zajęcia w szkołach jak i cały kurs. Trenerzy byli bardzo dobrze przygotowani, posiadający duże doświadczenie w zakresie swojej pracy, dodatkowo aktywnie uczestniczący w różnego rodzaju programach europejskich w tym etwinning oraz erasmus+.

Nauczyciele nabyli jak i rozszerzyli swoją wiedzę i  kompetencje poprzez:

– Przyswojenie i rozwijanie nowych technik uczenia się i metod nauczania;

– Poznanie innowacyjnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach;

– Promowanie interdyscyplinarnej pracy poprzez STEAM

– Poprawa praktyk edukacyjnych poprzez współpracę nauczycieli;

– Praktyczne poznanie sposobów włączania eTwinningu do nauczania;

– Poprawa jakości i skuteczności w zarządzaniu projektami międzynarodowymi;

– Poszerzenie wiedzy o sprawach społecznych, językowych i kulturowych.