Co to znaczy: Odpowiadam prawnie za swoje czyny?

Na to pytanie i na wiele innych uczniowie klas pierwszych naszego Gimnazjum będą mogli odpowiedzieć po dzisiejszym spotkaniu z sierż. szt. Edytą Mazur. Pani policjantka zapoznała uczniów z ważnymi pojęciami typu: prawo karne, prawo wykroczeń, prawo cywilne, przestępstwo, czyn karalny, demoralizacja, nieletni, ośrodek wychowawczy, kurator, poprawczak i wiele innych. Uczniom zostały przedstawione  sankcje karne, jakimi posługuje się Sędzia Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w celu ukarania młodego człowieka za  łamanie prawa. Innym ważnym aspektem spotkania był problem kontaktowania się w sieci, w szczególności hejtowanie, wykorzystywanie zdjęć innych osób itp. W czasie spotkania uczniowie wykazywali się aktywnością odpowiadając na pytania, za co zostali nagrodzeni opaskami odblaskowymi.