Czy to klasa polska czy amerykańska?

Uczniowie klasy IIIA pietrowickiego gimnazjum wraz ze swoim nauczycielem, Panią Anną Przysiężniuk, przez kilka dni ciężko pracowali w swojej pracowni językowej by pokazać całej społeczności szkolnej jak świętują Amerykanie jedno z najważniejszych dla Nich świąt – Halloween. Czerpiąc przykłady z internetu oraz różnych filmów, stworzyli upiorną klasę w której zaprezentowano najczęściej używane dekoracje do przystrajania domów. Odwiedzający naszą klasę uczniowie, a było ich ponad 220, okazali wielki entuzjazm i zainteresowanie dekoracją oraz prezentacją stworzoną przez uczniów. Celem pomysłodawców było pokazanie kultury i tradycji mieszkańców Stanów Zjednoczonych a nie obrażanie czyichś uczuć religijnych czy propagowanie święta Halloween w Polsce.
Warto również wspomnieć, że uczniowie przygotowujący to szkolne wydarzenie są od trzech lat związani z programem English Teaching i mimo, że projekt został zakończony w czerwcu, nie oznacza to, że pomysły dzieci i nauczyciela się wyczerpały. Zapraszamy do galerii zdjęć.