Drodzy czytelnicy biblioteki szkolnej!

W związku z zaistniałą sytuacją i brakiem możliwości korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej zachęcam do skorzystania z dostępu do literatury za pośrednictwem Internetu. Na stronach internetowych www.wolnelektury.pl oraz lektury.gov.pl znajdziecie teksty wielu publikacji.

Wolne Lektury to biblioteka internetowa, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się wiele utworów, w tym lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane – opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach – HTML , TXT , PDF, EPUB, MOBI, FB2. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków. Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zachęcam do korzystania z tej strony i czytania nie tylko z obowiązku, ale przede wszystkim dla przyjemności.

Miłej lektury!

Halina Maślanka