Dzień Języków Obcych 2023

Dziś w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych połączony z obchodami Dnia Europy, który ma miejsce 9 maja. Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w przygotowanie tego dnia. Na początek   Anna Stiebler, uczennica 8a wykonała utwór Rise Up, Andrei Day, a Jakub Weiner, uczeń klasy 8b przedstawił prezentację multimedialną nt. historii obchodów Dnia Języka Obcych w Europie. Bardzo ważnym punktem przygotowanym z dużą starannością i zaangażowaniem była scenka najmłodszych uczniów z pierwszej klasy (Ia), którzy przedstawili znanych piłkarzy, ich język i flagi. Mieliśmy również okazję poznać kilka słów w języku niderlandzkim, hiszpańskim czy francuskim. Uczniowie klasy IIIa przygotowali utwór If you happy and you know it, który wprowadził nas w znakomity nastrój , a dziewczyny z 7a zatańczyły utwór Jerusalema. Na zakończenie naszej zabawy, zaprosiliśmy na scenę wszystkich chętnych, którzy razem z uczniami klasy 8c zatańczyli słynną belgijkę, która integruje i bawi już od wielu lat dzieci i dorosłych.

Bardzo dziękujemy osobom prowadzącym: Wiktorii Otlik oraz Mateuszowi Marcinkowi, jak i naszej wspaniałej obsłudze technicznej: Panu Janowi Tokarowi, Szymonowi Paluchowi i Rafałowi Lenortowi, na których zawsze można liczyć.

Nauczyciele języków obcych