Dzień Kropki w naszej szkole!

Dzień Kropki obchodzi się 15 września w 196 krajach na całym świecie. Ustanowiony został w 2008 roku, a inspiracją do tego stało się dzieło pod tytułem „The Dot” („Kropka„), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa.
Inicjatywa ma pobudzać kreatywność młodych ludzi i zachęcać do tworzenia, odkrywając przy tym swoje talenty.
Nasza szkoła również dołączyła do akcji. Uczniowie poznali historię Vashti. Główna bohaterka książki stała się inspiracją do rozmowy i przemyśleń nt. własnych talentów. Symbolem tego były wszechobecne kropki, które znalazły się nie tylko na naszych ubraniach, ale także w naszych pracach plastycznych.
Pamiątką po Dniu Kropki jest „drzewo talentów” uczniów z całej szkoły, które stoi obok sekretariatu i które przypomina nam, ile mamy uzdolnień!
Akcją dowodziły: p. Katarzyna Lenort, p. Anna Łyczko-Lempart, p. Ewelina Malcharczyk, p. Ewa Sepioło.