SAMORZĄD SZKOLNY WYBRANY

Informujemy, że szkolna komisja wyborcza zakończyła swoją pracę i możemy ogłosić wyniki. W tym roku w wyborach do władz Samorządu Uczniowskiego wzięło udział 221 uczniów i uczennic na 333 uprawnionych do głosowania. Oddano 218 głosów ważnych oraz tylko 3 głosy nieważne. Frekwencja wyniosła 66%. Głosowaliśmy wyłącznie w lokalu wyborczym, który znajdował się w sali nr 18. W głosowaniu z przyczyn obiektywnych nie uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Prezentujemy wyniki :

1. Leonie Grzybek, VIII d – 52 głosy
  2. Franciszek Kozak, VIII a – 39 głosów
  3. Anna Stiebler, VIII a – 28 głosów
  4. Jakub Weiner, VIII b – 25 głosów
  5. Bartłomiej Wilkus, VIII b – 23 głosy
  6. Dominik Reguła, VIII b – 11 głosów
  7. Olivier Wojcieski, VIII b – 10 głosów
  8. Ex aequo – Marta Paluch z V a i Kacper Wycik z VIII b – 8 głosów
  9. Ex aequo – Weronika Staniek z V a i Natasza Doszczak z VI b – 7 głosów

Oznacza to, że przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Leonie Grzybek. Pozostałe dwie osoby, a więc Franek Kozak i Ania Stiebler utworzą wraz z Leonie Zarząd Samorządu Uczniowskiego w naszej szkoły.

Poniżej prezentujemy  wyniki wyborów na opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Oto pierwsze trzy miejsca.

1. Robert Antczak – 24 głosy
  2. Katarzyna Lenort –  19 głosów
  3. Daria Machnik – 17 głosów

Tym samym opiekunem Samorządu Uczniowskiego został Pan Robert Antczak.

Kartami do głosowania, protokołem wyborczym dysponuje Szkolna Komisja Wyborcza.  Do środy czekamy na ewentualne protesty wyborcze, możliwy będzie także wgląd do dokumentacji wyborczej. Wobec braku protestów wyborczych – z dniem 8 października wyniki wyborów zostaną uznane za prawomocne.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach, zaangażowali się w prowadzenie kampanii, głosowali na naszych kandydatów.