Dzień kultury krajów anglojęzycznych – święto Halloween

Dziś w wielu krajach anglojęzycznych, w szczególności w Stanach Zjednoczonych, obchodzone jest  jedno z najważniejszych dla amerykanów świąt – Halloween. Czerpiąc przykłady z internetu oraz różnych filmów, nauczycielka języka angielskiego, Anna Przysiężniuk, przy pomocy uczniów z klasy VIIC, stworzyła upiorną klasę w której zaprezentowano najczęściej używane dekoracje do przystrajania domów. Odwiedzającymi klasę nr 14 była prawie cała społeczność uczniowska naszej szkoły. Uczniowie okazali wielki entuzjazm i zainteresowanie dekoracją oraz prezentacją multimedialną stworzoną przez nauczycielkę. Celem pomysłodawczyni było pokazanie kultury i tradycji mieszkańców krajów anglojęzycznych, a nie obrażanie czyichś uczuć religijnych czy propagowanie święta Halloween w Polsce.