Festiwal Perspektyw 2018

18 października uczniowie klas trzecich oddziału gimnazjalnego oraz ósmych Szkoły Podstawowej w liczbie 135, kolejny raz wzięli udział w przedsięwzięciu zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu. Realizując zagadnienia Szkolnego Programu Profilaktyczno – Wychowawczego oraz Doradztwa Zawodowego zapoznali się z zawodową ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych w Raciborzu oraz z niektórymi zakładami pracy. Stoiska przygotowane przez szkoły zapraszały swoją atrakcyjnością, pomysłowością. Uczniowie mieli jedyną okazję zobaczenia  tak bogatej oferty szkolnictwa zawodowego. Festiwal niewątpliwie przysłuży się do łatwiejszego wyboru dalszego kierunku kształcenia. Poniżej zdjęcia z Areny Rafako, na której odbył się festiwal.

Szkolny koordynator przedsięwzięcia, pedagog D. Olbrich