Festiwal Perspektyw Online

9 i 10 grudnia  ósmoklasiści z naszej szkoły wzięli udział  w VI edycji Festiwalu Perspektyw pod tytułem „InspiratON – czas na zawodowców”. W tym roku Festiwal Perspektyw, który jest częścią projektu Nowin pn. InspiratON – Czas na Zawodowców odbył się w formie online.

Głównym celem było wsparcie uczniów kończących szkołę podstawową w wyborze zawodu oraz specjalności odpowiadających ich zainteresowaniom, a także potrzebom współczesnego rynku pracy. W trakcie prezentacji mogli się przekonać o zaletach kształcenia technicznego i zawodowego – zapoznać z ofertą  szkół ponadpodstawowych, poznać warunki, w jakich kształci się tam przyszłych „zawodowców”, a także dowiedzieć się, na jaką pracę można liczyć po ukończeniu konkretnych kierunków.

W czasie Festiwalu odbywał się konkurs „Jak zostać zawodowcem?” W trakcie konkursu uczniowie logowali się na internetową platformę kahout.it. Liczyła się zarówno liczba, jak i prędkość udzielenia poprawnych odpowiedzi. Uczniowie naszej szkoły zdobyli III miejsce, za które otrzymali bon o wartości 1500 zł, natomiast nagrodę indywidualną przyznano uczennicy klasy VIII A – Karolinie Cieśli.