Gimnazjaliści na gościnnych pokazach w Gimnazjum nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu

W ramach obchodów Dnia Patrona raciborskiego gimnazjum i festiwalu nauki, nasi gimnazjaliści pokazywali szereg doświadczeń chemicznych i fizycznych realizowanych głównie w  formie projektów uczniowskich. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy z robotyki podczas, których można było podziwiać układanie kostki Rubika za pomocą zaprogramowanego robota. Cześć fizyczną przygotowali uczniowie klasy IIIa: Krzysztof Żerebecki, Mateusz Błachut, a część chemiczną uczniowie klasy IIa: Dominik Gunerka, Jakub Broda.  Opiekunami  grupy byli: pani Anna Kucharzyk, pan Jan Tokar i pan Daniel Wójcik. Zobacz więcej zdjęć. Zobacz film z eksperymentami. Zobacz jak robot układa kostkę Rubika.