Kangur Matematyczny

Podobnie jak w latach poprzednich, również w tym roku nasza szkoła brała udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Celem Konkursu było propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs miał charakter jednorazowego testu, a nasi uczniowie zmagali się w 5 kategoriach:

1. „Żaczek” – klasy 2 szkół podstawowych;
  2. „Maluch” – klasy 3 i 4. szkół podstawowych;
  3. „Beniamin” – klasy 5 i 6. szkół podstawowych;
  4. „Kadet” – klasy I i II gimnazjów;
  5. „Junior” – klasy III gimnazjów,

Emocji było sporo, a konkursowi sprzyjała świetna idea zdrowej rywalizacji.

Miło nam poinformować, że dwie nasze uczennice: Karolina Cieśla (kategoria Maluch – opiekun Ewa Sepioło) i Katerzyna Flegel (kategoria Kadet – opiekun Urszula Cieśla) otrzymały w tym konkursie wyróżnienie – serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!