Kierunek Bruksela

Drogi Gimnazjalisto!

Dnia 8 czerwca o godz. 9.00 w sali  nr 9 odbędzie się szkolny konkurs historyczno – literacki o Unii Europejskiej składający się z dwóch części:

I część – test wiedzy o Unii Europejskiej będzie składał się z 15 pytań jednokrotnego wyboru.

II część – rozprawka

Przygotowując się do konkursu, skorzystaj z podręcznika do wiedzy o społeczeństwie z ćwiczeniami dla klas I-III gimnazjum cz. II „Dziś i jutro” oraz z informacji dostępnych w Internecie. W pracy literackiej będziesz mógł wykorzystać teksty literackie, w których pojawia się motyw wolności.

Dla zwycięzców 1. i 2. miejsca czeka  atrakcyjna nagroda, wyjazd do Brukseli. Fundatorem nagrody jest poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się u pani Lucyny Flegel lub pana Łukasza Kąsia.

Regulamin Szkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej