Kolejna relacja z edukacyjnych wizyt w maderskich szkołach

Od poniedziałku dla grupy nauczycieli przebywających na Maderze rozpoczął się czas warsztatów szkoleniowych pt. „Teaching in a 21st Century School” organizowanych przez portugalską placówkę edukacyjną 21Knowledge. Pierwsze warsztaty pt. Integrating arts pokazywały na czym polega interdyscyplinarność w nauczaniu poprzez łączenie nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. Z kolei szkoła w Ponta do Sol do doskonały przykład na to, że nie ocenia się „książki po okładce”. W starej, XVI -wiecznej szkole realizowane są europejskie programy edukacyjne i na każdym kroku widać współpracę z europejskimi szkołami oraz jakie możliwości dają pozyskane środki finansowe z UE, np. na zakup robotów, materiałów i programów komputerowych. Nauczyciele zostali zapoznani z zasadami współpracy z innymi placówkami w ramach programu Erasmus + oraz przedstawiono im ciekawe pomysły na wspólną współpracę np. za pomocą platformy etwinning.