Kolejny sukces naszych gimnazjalistów

29 marca Agnieszka Trojańska oraz Dominik Sciborski wzięli udział w XIII edycji Powiatowego Konkursu z Wiedzy o Społeczeństwie zorganizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu. Tematem przewodnim konkursu przewidzianego dla uczniów klas trzecich gimnazjum z terenu powiatu raciborskiego była rocznica 450-lecia Unii Lubelskiej. Oprócz wiedzy historycznej uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością zagadnień politologicznych z zakresu organizacji i funkcjonowania państwa, a więc unii, federacji oraz konfederacji. Warto dodać, że konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego.

Ostatecznie nasi gimnazjaliści zupełnie zdystansowali konkurencję, zajmując kolejno: Dominik I miejsce, natomiast Agnieszka II miejsce. Gratulujemy wspaniałego sukcesu.

Naszym uczniom pomagał przygotować się do konkursu p. Łukasz Kąś.